Dentálna hygiena

Ako mladí máme často pocit, že ak o jeden, dva zuby prídeme, nebude to až taký problém. Až keď je chýbajúcich zubov viac, začíname vnímať negatíva. Vtedy je však už neskoro. Na dentálnu hygienu treba myslieť už v mladosti, keď so zubami nemáme toľko problémov. Profesionálne čistenie neznamená len odstránenie zubného kameňa, ale práve pravidelná hygiena od profesionála pomáha bojovať proti zubnému kazu, zápalu ďasien či paradontitíde, a tak prispieva k dlhovekosti zubov.

Čisté zuby sú základnou prevenciou pred možnými zdravotnými komplikáciami s vaším chrupom, ale aj celkovým stavom vášho organizmu. Vieme, že aj pri najlepšej snahe a pri dodržiavaní všetkých pravidiel, nie je vždy „domáce čistenie” zubov úplne dokonalé. Preto odporúčame, aby ste si aspoň raz za 6 mesiacov nechali odborne očistiť zuby v ambulancii. Najdôležitejším krokom je inštruktáž a nácvik správnej techniky čistenia zubov a hlavne medzizubných priestorov. Ukážeme Vám, čoho sa pri čistení zubov vyvarovať, čo vylepšiť. Preventistka Vám vyberie najvhodnejšie pomôcky k pravidelnej starostlivosti o Vaše zuby, medzizubné priestory a ústnu dutinu.

Dentálna hygiena zahŕňa:

  • odstránenie zubného kameňa, povlaku a pigmentových nánosov
  • vyleštenie a zafluoridovanie ošetrených zubov
  • inštruktáž a výber vhodných pomôcok na mieru

  +    inštruktáž o správnom používaní zubnej kefky

Preventistka pracuje aj s vašou zubnou kefkou, ktorú práve používate, preto si ju nezabudnite na návštevu priniesť. Pokiaľ máte zubný implantát alebo korunku, poradí vám preventistka špeciálne metódy čistenia a predstaví vhodné pomôcky priamo pre vás.

Nezabudnite, ak sa budete o svoje zuby starať pravidelne, získate bezproblémový chrup na celý život.

Iba jeden zo štyroch ľudí
je spokojný so svojím úsmevom
a nič by na ňom nemenil